niedziela, 10 listopada 2013

Katedra Westminsterska

Wiadomość z ostatniej chwili. Jak donosi nasza wysłanniczka z Londynu, w sławnej katedrze Westminsterskiej straszy duch. Od jakiegoś tygodnia mugole uskarżają się na jakieś dziwne zjawiska występujące w katedrze Westminsterskiej. Przedmioty same się poruszają. W obecnej sytuacji żaden mugol nie ma wstępu do świętego miejsca.

„Pani redaktor, nie uwierzy pani! W tej katedrze dzieją się jakieś szatańskie wydarzenia! Przedmioty latają, dzwi się same zamykają! Aż strach tam wchodzić, proszę pani!” – mówi jedna mugolka mieszkająca w pobliżu katedry

Oczywiście my (czarodzieje) wiemy, że za tą sprawą stoi – Gruby Mnich. Od dawnych czasów był duchem Hufflepuffu. Uczniowie ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie wiedzą, że ten duch odznacza się bardzo łagodnym charakterem (wybaczał nawet Irytkowi żarciki). Niewiadomo co go skłoniło do zmiany miejsca zamieszkania. Bardzo możliwe, że chciał się zemścić na duchownych (do których żywi urazę). Jak dowiedziała się nasza wysłanniczka, w poprzednim życiu nie został podniesiony do rangi kardynała. Ministerstwo Magii zostało poinformowane o tym zdarzeniu. Mamy nadzieję, że Gruby mnich znowu wróci do Hogwartu.

Redaktorska Proroka Codziennego
~Natka

4 komentarze:

 1. No cóż, ja jako Puchon moge rzec, że nie dość, że nie został przeniesiony do rangi kardynała to w dodatku duchowni właśnie go zabili, ponieważ podejrzewali, że stosuje on jakieś dziwne praktyki (leczenie z ospy chłopców tylko za pomocą patyka którym ich dotykał). Poza tym sądze, że niedługo mu się znudzi męczenie ludzi, bo to wbrew jego naturze. ;)
  P.S. Przepraszam za długość, ale chciałem napisać coś mądrego :P

  OdpowiedzUsuń
 2. W obecnej sytuacji żaden mugol nie ma wstępu do świętego miejsca.
  W tej katedrze dzieją się jakieś szatańskie wydarzenia!

  Tak jakoś mi oko zawadziło, nie wiem czemu ale zmieniłbym to właśnie tak jak podałem wyżej. Ogólnie fajny artykuł no i cały blog. /Mikołaj

  OdpowiedzUsuń
 3. dziękuję za uwagi :D już poprawione

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ma co się dziwić, ja też bym się zemściła na tych duchownych...

  OdpowiedzUsuń